Optymalizacja strony www

co daje optymalizacjaFirma, która będzie pozycjonować nam stronę będzie chciała również przeprowadzić na niej proces optymalizacji. Jest to modyfikacja kodu strony w taki sposób, by treść była lepiej przygotowana do wymagań wyszukiwarki i tym samym pozycjonowanie będzie przynosić efekty, których oczekujemy. Optymalizacja jest istotną kwestią warto o nią zadbać. Wyszukiwarki przygotowują wyniki najczęściej na podstawie treści oraz ich reputacji. Google bardzo dokładnie bada jak wiele osób pojawia się na naszej stronie i ją poleca. Chodzi o to czy do naszej strony pojawia się wiele odnośników w innych stronach. Sprawdza się również, gdzie takie odnośniki się pojawiają. Gdy wyszukiwarka natrafi na jakieś stronie na nasz link uzna go za wartościowy i tym samym będzie podnosić jego pozycję w wyszukiwarce.

Jeszcze lepsze będą linki następujące, które określają jakieś słowo kluczowe, które znajduje się w treści, a pod nim znajduje się link. W ten sposób wyszukiwarka, która trafia na taki link będzie podnosić poziom strony właśnie w odniesieniu do tego słowa kluczowego. Gdy zlecamy pozycjonowanie jakieś frazy możemy się spodziewać, że firma pozycjonująca będzie dodawać w różnych miejscach treści, w których będą użyte nasze słowa kluczowe, a pod nimi będzie znajdował się nasz link, który poprowadzi wyszukiwarkę na naszą stronę. Oczywiście dodawanie takich linków musi być naturalne, by wyszukiwarka chciała je przyjąć.

po co optymalizować stronęSzukając odnośników Google stara się badać czy jest to polecenie strony czy tylko sztuczne dodawanie linków. Oczywiście nie zawsze jest w stanie to ocenić, dlatego na pozycjonowaniu można niektóre działania nieco naciągać, by w ten sposób budować sobie lepsze pozycje. To jak zostanie podwyższona pozycja naszej strony zależy w dużej mierze od rankingu witryny, na której pojawił się odnośnik do naszej strony. Im lepsza witryna tym większy skok możemy zanotować. Warto więc wybierać takich pozycjonerów, którzy mają dostęp do dobrych stron i tam będą właśnie umieszczać linki, które odnoszą się do naszej strony. Google musi je jednak odnaleźć i dlatego na efekty pozycjonowania niekiedy trzeba długo czekać zanim te odnośniki, które zostały dodane w ogóle zostaną odnalezione przez roboty Google.

 

Zobacz także

Dlaczego pozycjonowanie stron warto zacząć od analizy słów kluczowych?

Co daje optymalizacja

Skuteczne pozycjonowanie

Miejsce w rankingach wyszukiwarek zależy od wielu czynników. Warto poczytać, co składa się na wysokie pozycje w rankingach...

Marketing internetowy

Zakupy w sieci z roku na rok staja się coraz bardziej popularną formą nabywania produktów...

Audyt SEO

Żadne pozycjonowanie nie może obejść się bez optymalizacji, analiz i treści...